Köpük Saç Boyası – Saç Bakımı ve Saç Modelleri

SAÇ BAKIMI İPUÇLARI

Kaş ve Kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri


Kaşlarımız ve kirpiklerimiz, yüz hatlarımıza kimlik kazandırdıkları kadar, aynı zamanda sağlığımızın da aynasıdır.

Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde, saçımız ve cildimiz gibi, kaş ve kirpiklerimiz de hasar görürler.

Bu olumsuz hava şartlarında makyajın da rolü büyüktür. Her gün makyaj yapanların özel bir onarım programı uygulamaları gerekmektedir.

Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Bu yıpranma da istenmeyen kötü sonuçlara yol açmaktadır.

Eğer bütün bunların neticesinde, yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaş ve kirpiklerimizin azalması da kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygularız fakat kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz.

Oysa saçlarımız gibi kaşlarımız ve kirpiklerimiz de düzenli bir bakım gerektirir. Kaş ve kirpiklerin bakımında bazı kozmetik ürünlerinden başka, özellikle bitkisel yağlar kullanılmalı. Hasar görmüş kaş ve kirpikler için kullanılacak bitkisel yağlar, nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedirler.

Göz ve göz çevresi kıllarına uygulanan doğal bakım, onları daha sağlıklı hale getirir ve şekil olarak göz alıcı yapar. Öyle ki, maskara ve kaş kalemine bile gerek kalmayabilir !

Kaşları güzelleştiren bitkisel yağlar

 Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler.

Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler.

Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır.

Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

  Banyo sonrasında uygulanacak maske
1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın.

Bir saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.

Size 2 tavsiyede bulunalım

1., Dikkat ettiyseniz, kirpiklerimizin kökleri koyu renkte ve uclarina dogru soluktur, cünkü uclari pigmentsizdir. Kirpiklerinizi BU ISTEN gercekten anlayan, kuaförde,güzellik salonunda vs. boyatin. Azda olsa kirpikleriniz (rimelsizken) biraz daha uzunmus gibi duracak.

2., Aranizda düz kirpikli olanlariniz varsa, yine BU ISTEN anlayan bir kuaföre vs. kendinize kirpik permasi yaptirin. 2 ay kadar kadar kirpik kivirma makasi ile hic ugrasmak zorunda kalmayacaksiniz. Ve makastan daha güzel sonuc alacaksınız. Kirpik permasi varken rimel sürerseniz, gözleriniz cok hos gözükecektir. 2-3 aydan sonra, dökülen ve yeniden cikan kirpikleriniz haliyle yine düz olacak, ama kirpik permasini tekrarlarsaniz, yine yukari kivrik cok hosunuza gidecek kirpikleriniz olacak.

Hem kirpiginizi boyamak hem kirpik permasi istiyorsaniz, ÖNCE KIRPIK PERMASI YAPTIRIP; SONRA BOYATMALISINIZ!

Ayrıca

Her bayan uzun ve gür kirpiklere sahip olmak ister bu o kadar da zor değil. Soğuk çayı pamukla kirpiklerinize kompres yaparsanız kirpikleri besler ve uzatır. Ayrıca çay gözlere de faydalıdır, kızarıklıkları giderir.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)

Kaş ve Kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri, 8.2 out of 10 based on 5 ratings

İlgi çeken terimler:

Kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılırevde kaş ve kirpik bakımıahmet maranki kaş gürleştirmeahmet maranki kaş ve kirpik gürleştirmeibrahim saraçoğlu kaş ve kirpik bakımıkas ve kirpik gürlestirme

Etiketler , , , , , , , , ,

Beğendiysen Paylaş!

Benzer Başlıklar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


+ 2 = 6

EY HAYAT
 • Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.
  Hz.Mevlana
 • Sana öğüt veren, sana geniş kredi açmış tüccara benzer.
  Hz.Ali
 • Güzellik olmasa aşk ortaya çıkmaz; aşk olmasa güzellik yüz göstermez.
  Fuzuli
 • İyiliği ve ihsanı tamamlamak, başlamaktan daha iyidir.
  Hz.Mevlana
 • Kimin dünyada iki yüzü varsa kıyamet günü, ateşten iki dili olacaktır.
  Ebu Davud
 • Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
  Hz.Mevlana
 • Akıllı insanlar, oturup kayıplarına hayıflanmazlar, keyifle zararlarını nasıl karşılayabileceklerini düşünürler.
  Shakespeare